KTEMB 12. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı!


KTEMB Genel Kurul toplantısı KTEZO Taner Akcan Çıraklık ve Yetişkin Eğitim Merkezinde 24/09/2022 tarihinde gerçekleştirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy’un ve çeşitli Sivil Toplum Örgütü temsilcilerinin misafir olarak katıldığı toplantı hayatını kaybeden Birlik üyeleri için yapılan saygı duruşu ile başladı.

Açılışın hemen ardından Yıltan Palmer Divan Başkanı, Mehmet Nasiboğlu ve Fadıl Korkut Divan katipleri olarak belirlendi. Divan oluşturulduktan sonra sırasıyla Başkan Bora Karaçam ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy Genel Kurula hitaben birer konuşma yaptılar. Sonrasında ise Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası ve İskele Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği Başkanlarının Genel Kurul mesajları okundu.

Konuşmalardan sonra Faaliyet Raporu 12. Dönem Yönetim Kurulu üyesi Hakan Pehlivan ve Mali Rapor da 12. Dönem Yönetim Kurulu Saymanı Ziya Maraşlı tarafından okundu. Okunan raporlar üyelerin onayına sunularak aklandı. Raporların aklanmasından sonra Başkanlık, Yönetim Kurulu, Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerinin belirlenmesine geçildi. Tek aday olan Bora Karaçam yeniden başkanlık görevine getirildi.

Diğer kurullarda da seçime gidilmedi. Oybirliğiyle belirlenen kurullarda göreve getirilen üyeler aşağıdaki isimlerden oluştu; Yönetim Kurulu: Türkay Uzun Sılalı, Mertsan Direl, Halit Aygün, Celal Hasan Cin, Rıdvan Umurtağ, Tarkan Bulancak, Mehmet Alyağut (Yedek), Ali Akbulut (Yedek). Onur Kurulu: Aziz Limasollu, Fadıl Korkut, Mehmet Nasiboğlu, Hakan Pehlivan, Vedat Faslı.

Denetleme Kurulu: Ahmet Çatankaya, Ziya Maraşlı